NEDEN PİEZO RİNOPLASTİ YAPTIRMALISINIZ?

Burun estetiği, dünyada en sık yapılan plastik ameliyatlardan biridir. İlk modern rinoplasti, 1887 yılında ABD’de gerçekleştirilmiş. Bu ilk ameliyatın ardından yüzyılı aşkın bir süre geçmesine rağmen operasyon hakkında çok şey aynı kalmıştır. Burnun yapısı ve işlevi, etnik burun farklılıkları, rinoplastinin sosyal ve psikolojik yönleri ve uzun süreli sonuçların anlaşılmasındaki ilerlemelere rağmen, klasik rinoplasti cerrahisi aynı yöntemle yapılmaktadır.

Piezo rinoplasti, burun estetiği prosedürü sırasında burun kemiklerini hassas bir şekilde biçimlendirmek için ultrasonik salınımlar yardımıyla kemiği şekillendirmesine izin verir. Burun estetiği operasyonlarında bir devrim yaratan piezo rinoplasti cerrahisi, burun ve yüz kemiklerinde hassas çalışma yapmayı sağlayan yenilikçi bir teknolojidir. Piezoelektrik aletler kemiği şekillendirmek için ultrasonik titreşimler kullanır ve kıkırdak, cilt gibi yumuşak dokulara zarar vermez. Ultrasonik titreşimler sayesinde, çevresindeki yumuşak doku korunurken burun kemiği görünümünü değiştirmek mümkündür. Ayrıca gelişmiş hassasiyet sağlar. Piezo rinoplasti yöntemi ile burun yapısındaki asimetrik ve yapısal bozukluklar hassas bir şekilde düzeltilir. Burun derisinin yeterli desteğini sağlamak için ameliyat sırasında burun kıkırdağını dikkatli bir şekilde dönüştürmekte ve değiştirmektedir.

Ultrasonik rinoplasti, geleneksel bir rinoplastiden biraz farklıdır, cihaz sadece açık burun estetiği prosedürlerinde kullanılabilir. Burun kemikleri şekillendirilirken, şekil ve genişliğinin değiştirilmesi gerekiyorsa diğer yumuşak burun dokularına zarar vermeden müdahale etmeyi sağlayan küçük hassas aletler ultrason teknolojisiyle kullanmaktadır. Piezo rinoplasti farklıdır çünkü burun kemikleri bir sanatçının hassasiyeti ile şekillendirilebilir. Bu yöntemle operasyon sonucunda oluşabilecek hata riski daha düşüktür. Geleneksel cihazlardan farklı olarak, piezo teknolojisi yumuşak dokuya yanlışlıkla zarar verme riski olmadan kemiğin şekillendirilmesini sağlamaktadır. Birçok farklı kullanıma uyarlanabilir bir teknolojidir.

Yıllarca diş hekimliğinde kullanılan bu yöntem daha sonra, dünyada en çok başvurulan estetik operasyonlardan biri olan burun estetiği ameliyatı ihtiyaçlarına göre ayarlanmış bir dizi özel mikroçip oluşturulmuştur. Piezo rinoplasti yöntemi ile burun kemiğinde son derece hassas şekillendirme, yumuşak dokuyu koruma, daha az ödem ve morarma, hızlı iyileşme, ameliyat sonrası az ağrı, zahmetsiz ve güvenilir bir operasyon gibi klasik burun estetiği ameliyatlarına kıyasla pek çok faydası sayılabilir.

Ultrasonik rinoplasti, burnu konturlamak için ses dalgalarını kullanan yeni bir motorlu cihazdır. Burun yeniden şekillendirilir ve tümsekler giderilir. Eski rinoplasti yöntemlerinden farklı olarak, ultrasonik rinoplasti sadece kemikleri etkiler, diğer dokulara ek zarar vermez. Burunda daha az travma olur ve sonuç olarak daha sonra morarma ve şişme daha az gözlemlenir. Bu yöntem aynı zamanda daha az doku ve kemik iyileştirme komplikasyonunun olduğu anlamına gelir.

Piezo rinoplasti genellikle açık olarak uygulanmaktadır. Operasyon sonrasında hedeflenen burun değişikliğinde yüksek başarı elde edilmektedir. İşlem sırasında kemik hassasiyetle şekillendirilerek konumlandırılır, düzeltilir. Piezoelektrik aletler, geleneksel enstrümanların yerini alır. Bu operasyonlardaki amaç ile klasik burun estetiğindeki amaç aynıdır sadece kullanılan yöntem, teknik ve aletler fark yaratmaktadır. Piezo rinoplasti ile de burundan kemerin çıkarılması, burunun yeniden şekillendirilmesi hatasız olarak yapılabilmektedir. Tüm operasyon kontrol altında yüksek hassasiyetle, tam görüş alanının içinde yapılabilmektedir. Hastalar hızla iyileşir ve daha kesin sonuç alınır. Yeni formu tam olarak kontrol edilmek istenen kemiğin görülmesini ve kemik zayıflığının yakından izlemesini sağlar. Piezo sadece kemikleri etkilediği için ameliyat edilen bölgedeki yumuşak dokuların, cilt veya mukoza zarlarının zarar görmeyeceği bilinerek işlem yürütüldüğünden, rahat ve güvenilir bir operasyon imkanı sunar.

PAYLAŞIN: