Kepçe Kulak Estetiği Sonrası

Eklenme Tarihi: 2/12/2016

 

Operasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyattan çıktıktan sonra kulaklarınızı da içerecek şekilde başınızın bir bandajla sarıldığınızı göreceksiniz. Burada amaçlanan hem operasyon bölgesinde ödem oluşmasını engellemek hem de kulağınıza attığımız dikişlerin korumaktır. Ameliyat genel anestezi ile olmuşsa ilk geceyi hastanede geçirmek daha uygun olabilir.

Ameliyat sonrası oluşabilecek ağrılar basit birtakım ağrı kesicilerle kolaylıkla kontrol altına alınabilir. Kızarıklık ve şişlik ameliyat sonrası görülebilir ancak birinci hafta sonunda kendiliğinden gerileyecektir. Hastanın kulak arkasındaki dikişleri 1 hafta sonra alınır.

Gece uykularınızda yan yatmaya alışkın iseniz uyku düzeniniz biraz bozulabilir. Çünkü ilk bir hafta boyunca düz sırtüstü yatmanız kulak çevresine gelecek her türlü travmadan sizi koruyacaktır.

Kepçe Kulak Estetiği Sonrası

Kulak dikişlerinizin korunması ve yeni şekillerine alışabilmeleri için ameliyat sonrasında bandajlar kullanılır. Bir kaç gün içinde kafa bandajı çıkartılıp daha yumuşak sargılara ya da saç bantları, kulak bantlarına geçilebilir.

2–3 hafta boyunca ise kulaklarınızı her türlü darbeye karşı korumalı ve kulağın öne doğru bükülmesine neden olabilecek hareketlerden kaçınmalıdır. Her iki kulağımıza baktığımızda mükemmel bir simetri aramak biraz gerçekdışı olabilir.

Zira kepçe kulağı olmayan kimselerde bile birebir aynı bir kulak modeli yoktur.Konsültasyon ve tedavi için Prof.Dr.Selçuk İnanlı klinik ile iletişime geçebilirsiniz. 

PAYLAŞIN: