Selçuk İnanlı

Prof.Dr. Selçuk İNANLI 1966 yılında Fatsa, Türkiye’de doğdu. İlk, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Tıbbi mecburi hizmetinin ardından, Marmara Üniversitesi KBB Baş Boyun Cerrahisi Anabilim dalında ihtisasa başlamış ve 1995 yılında uzman doktor olmuştur. Zorunlu askerlik hizmetinin ardından, Marmara Üniversitesi KBB Baş Boyun Cerrahisi Anabilim Dalında uzman olarak göreve başlamış, 1999’da yardımcı Doçent, 2002 yılında ise Doçent olmuştur.

2004 yılında Harvard Üniversitesi Yüz Plastik Cerrahisi Anabilim Dalında  gözlemci olarak bulunmuştur. 2007 yılında Marmara Üniversitesi KBB BBC Anabilim Dalına Profesör olarak atanmıştır. Özellikle yüz plastik cerrahisi ve burun estetiği alanları üzerinde çalışmaktadır.

EAFPS Board sınavlarını geçerek Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi (EAFPS) tarafından Avrupa Yüz Plastik Cerrahı yeterliliğini almıştır.

Türk KBB BBC Derneği, Türk KBB BBC Vakfı, Yüz Plastik Cerrahisi Derneği ve Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi EAFPS üyesidir.

Üyesi olduğu organizasyonlar;

  • EAFPS – The European Academy of Facial Plastic Surgery
  • YPCD – Yüz Plastik Cerrahisi Derneği
  • TKBB-BBCD – Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği
  • TKBB-BBCV – Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Vakfı

Selçuk İnanlı

Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi
Yeterliliğine Sahip KBB Uzmanı