Yüz Germe Çeşitleri ve Faydaları Neler

Face lifting adı ile lanse edilen yüz germe operasyonları kendi içerisinde birçok farklı çeşide ayrılıyor. Özellikle kadınların genç ve doğal görünmek talepleri bu estetik müdahalelerin ışığında gerçekleştiriyor.

Gerçekleşen yeni randevu sistemi ile ihtiyaç sahipleri sadece birkaç gün içerisinde ilk muayeneden geçebilir. Burada cilt dokusunda yapılan incelemeler hangi yüz germe çeşidinin hasta için daha uygun olduğu yönündeki tespitleri de içermektedir.

En Sık Tercih Edilen Yöntem: Derin Plan Yüz Germe

Hem Türkiye'de hem de dünya çapında en çok tercih edilen ve önerilen yöntemlerin başında derin plan yüz germe geliyor. Büyük oranda genel anestezi altında gerçekleştirilen uygulamalar boyunca hasta hiçbir ağrı hissetmez.

Toplamda 1- 1.5 saat süren operasyonun sonrasında denge unsurlarını yüzün geneline yayan işlemler beğenilen sonuçlara yol açıyor. Orta yüz bölgesinden başlayan gençlik görünümü, tüm yüz hattına yayılmaktadır.

Bir Diğer Seçenek: Kozmopolit Plan Yüz Germe

Derin plan yüz germe işlemlerine eklenen çalışmalarla kozmopolit planı face liftingler tercih edilebilir. Yüzün tamamına yapılan müdahaleler göz çevresinde de etkin olarak tatbik edilir. Dekolte bölgesi olarak tanımlanan boyna kadar uzanan bir uygulama sahası mevcuttur. Yaşlanmaya bağlı nedenlerle tersine çevrilerek doğal bir gençleştirme yöntemi benimsenmektedir.

Özellikle sigara bağımlısı orta yaşlı kişiler için kozmopolit yüz germe tavsiye edilmektedir. Derinin üst tabakasının tek bir seferde kaldırılıyor olması tek seansta başarılı sonuçlar elde etmek için yeterli görülüyor.

Yüz Germe Operasyonları ve Yapılışı

İlgililer için bir diğer merak konusu yüz germe operasyonlarının nasıl yapıldığına dairdir. Bu kadar yaygın ve popüler olan uygulamaların tatbik alanları da oldukça pratiktir. Öncelikli olarak bir ilk muayene şarttır. Hasta hikayesi incelenir ve şikayetleri dinlenir.

Cilt yapısı da incelendikten sonra en uygun yüz germe metotları arasında bir seçim yapılır. Genel anestezi almak istemeyen hastalara özel seçenekler de sunuluyor. Sedasyon anestezi adı verilen yeni uygulamada da hastalar derin bir uyuklama haline geçip operasyon boyunca hiçbir şey hissetmezler.

Operasyonlar en fazla 2 saat sürer. Daha sonra önlem ve koruma amacıyla geçici yüz sargısı yapılır. Bu, o anda son derece hassas olan cilt yapısını enfeksiyon riskinden korumak için yapılan standart bir önlemdir.

Hastalar akabinde evlerine dönerek birkaç gün boyunca dinlenebilir. Sargının çıkarılma gününe verilen randevuya gecikmeden gidilmelidir. Doktorlar ve güzellik uzmanları kimi durumlarda losyon ve krem takviyesi yapabilirler. Yazılan ya da tavsiye edilen kremler, periyodik olarak kullanılmalıdır.

Yüz Germe Operasyonlarının Sunduğu Faydalar

Yüz germe operasyonları birçok farklı takviyeyi de bünyesinde barındırıyor. Liposuction, bunlardan yalnızca biridir. Hem yüzlerini gerdirmek hem de dekolte bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak tek bir ameliyat ile mümkündür.

Bunun dışında hiçbir yan etkisinin bulunmaması ve alerjik reaksiyona neden olmaması da en büyük faydalarından biri olarak görülüyor. Cildi gençleştiren uygulamaların 2 yılda bir yeniden yaptırılmasında hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Konsültasyon ve tedavi için Prof.Dr.Selçuk İnanlı klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

PAYLAŞIN: