Burun Estetiği Öncesi

Eklenme Tarihi: 2/11/2016

 

Ameliyat Öncesi: Korkmalı mı?

Operasyon öncesi dikkat edilmesi gereken çeşitli noktalar vardır. Öncesinde kullanılan herhangi bir ilaç varsa danışılmalıdır. İlk muayenede farklı açılardan dijital fotoğraflar çekerek burun analizlerini yapmaktayım. Bu analizleri hastam ile paylaşarak uygun, güçlü, düzgün ve doğru bir burunun nasıl olması gerektiğini göstermekteyim.

Hastanın ameliyat öncesi birtakım kan tetkikleri ve anestezi almasına uygun olup olmadığına karar verilecek muayenelerden geçmesi gerekir. Ameliyattan 8 saat önce aç kalmak yeterlidir.

Burun Estetiği Öncesi

Ameliyat günü operasyonun ve genel anestezi alacak olmanın stres ve telaşı hemen hemen her hastada olmaktadır. Bu nedenle sizi sakinleştirmek için birtakım ilaçlar yapılır. Ama her şeyden önce sizin pozitif olmanız ve operasyon sonrası yepyeni bir buruna kavuşacağınızı ve artık birçok şeyin daha güzel olacağını düşünmeniz sizi biraz daha rahatlatacaktır.

Ameliyat öncesi korkular genelde narkoz almaya ve ameliyat sonrasında burun içine konulan tamponların çekilmesine aittir. Operasyon sırasında sizin konforunuz için her şeyin yapılacağını bilmeniz gerekir. Anestezi doktorunuz sizin güvenliğiniz için bütün yaşamsal faaliyetlerinizi son derece gelişmiş monitörlerle izliyor olacaktır. Gelişen teknoloji ve yeni keşfedilen anestetik maddelerle narkoza bağlı yaşanan problemler çok azalmıştır. Rinoplasti sırasında alacağınız narkoz herhangi bir ameliyatta alacağınızdan farklı değildir.

Eski zamanlarda burun ameliyatları sonrası burun içine konulan metrelerce uzunluğundaki tamponları ben asla kullanmadım. Sadece kıkırdak düzeltimi yapılan iç bölümde 1 mm kalınlığında, dokuya yapışmayan, çıkarımı son derece kolay, ağrısız ve acısız olan ovoid silikon plaklar kullanmaktayım.

Konsültasyon ve tedavi için Prof.Dr.Selçuk İnanlı klinik ile iletişime geçebilirsiniz. 

PAYLAŞIN: