Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Eklenme Tarihi: 2/12/2016

 

Kulaklarının görünümünden rahatsız olan ve bu ameliyatı olmaya karar veren kişilerin operasyonun neler getireceğini de bilmesi hastaların çok daha uyumlu olmalarını ve ameliyatın sonuçlarından daha da memnun kalmalarını sağlar.

Doktorunuzun size sunacağı önerileri iyice dinlemeli ve bir karar vermeden önce bütün olasılıkları iyice gözden geçirmelisiniz.

Bu operasyonla ilgili çekincelerinizi açıkça doktorunuzla konuşmanız sizin memnuniyetiniz açısından önemlidir. Cerrah ve hasta bu ameliyatın gerekli olduğuna birlikte karar vermelidir.

Ayrıntılı bir medikal özgeçmiş sorgulamasının yapılması operasyon sonrası oluşabilecek sorunları azaltır.

Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Kepçe kulak ameliyatları yaklaşık iki saat kadar sürmektedir. Kulak ile kafa arasındaki açı kadınlarda en fazla 20°, erkeklerde en fazla 25° olması gerekir. Ameliyatta amaçlanan şey kulak ile kafa arasındaki açıyı azaltmak ve kulak kıvrımındaki şekil bozukluklarını düzeltmektir.

Ameliyat kulak arkasından yapılan kulak kepçesinin kafaya yapıştığı doğal kavsine uygun bir kesi ile başlar. Fazla olduğu belirlenmiş olan deri ve kıkırdak kısım kesilerek çıkartılır. Bazı vakalarda kıkırdak kesilerek yerinden çıkartılır ve şekil verilip tekrar kalıcı dikiler ile yerine dikilebilirken, bazen de hiç kıkırdak çıkartılmadan kalıcı sert dikişler ile kıkırdağa şekil verilebilir.

Ne olursa olsun bu operasyonun amacı kulağa uygun açı verilerek doğal bir görünüm sağlamaktır. Ameliyat kulak arkası cilt dikişlerinin konulması ile sonlandırılır.

Konsültasyon ve tedavi için Prof.Dr.Selçuk İnanlı klinik ile iletişime geçebilirsiniz. 

PAYLAŞIN: