Kepçe kulak estetiğinde tedavi süreci nasıldır?
Kepçe kulak estetiği ile ilgili litaratürde yüzlerce farklı teknik var.  Bir konuda yüzlerce teknik varsao zamanbir tekniğinde tam anlamıyla tek başına işe yaramadığını düşünebiliriz. Bu yüzden ben bu teknikler içerisinde en fazla işe yarayan dört beş tekniği aynı anda bir hastada kullanmaktayım. Tabii ki bu teknikler vakadan vakaya değişmektedir. Genellikle ben dört beş tekniği aynı anda bir kombin içerisinde hastalarımda kullanmaktayım.  Bunu yapmamın amacı üç beş tekniği bir kulakta kombin bir şekilde uyguladığımız zaman daha kalıcı sonuçlar alma şansımızın yüksek olmasıdır.

Kepçe Kulak Estetiğinin revizyon riski var mıdır?
Her cerrahide revizyon riski vardır. Kepçe kulak estetiğinde de revizyon gerekebilecek durumlar olabilir. Tek bir teknikle yapılan kepçe kulak cerrahisi ile üç beş tekniğin bir arada kullanıldığı kombine yapılan kepçe kulak cerrahisi tekniğine göre revizyon riski daha fazladır diyebilirim.

Kepçe kulak estetiği cerrahisi sonrası iz kalır mı?
İlk başlangıçta tabii ki kulak arkasından yapılan operasyon olduğundan biz bu izleri kulak arkasına saklamış oluyoruz. Bu anlamda bu izler görülebilecek yerde değildir.  

Kepçe kulak estetiği sonrası hasta nelere dikkat etmelidir?
Operasyon sonrası ilk bir iki gün kulaklarda şişme söz konusu olabilir.  Bir iki gün ağrı görülebilir. Önemli olan hasta ilk bir ay boyunca kulağını günlük yaşantısında ve özellikle yatarken kırmaması gerekir. Ameliyat sonrası hastalarımıza baş bantları taktırıyoruz. Bu sayede kulakları ilk bir buçuk ay içerisinde korumaya alıyoruz özellikle yatarken kullanmalarını öneriyoruz.

Hasta günlük yaşantısına işine ne zaman geri dönebilir?
Hasta beşinci gününden itibaren rahatlıkla işine geri dönebilir.