Birkaç Saat İçinde On Yıl Gençleşmek Mümkün Mü?

Yüz, cildin yaşını ele veren en önemli ölçüttür. Diyet ve egzersiz, bir insanın formda ve zinde kalmasını sağlarken, yüz yaşlanmasının belirtilerini önlemek için çok az şey vardır. Neyse ki, estetik ameliyatlardaki gelişmeler, doğanın ve yaşın etkilerini ortadan kaldırmayı, gençliği ve güzelliği elde etmeyi her zamankinden daha kolay hale getirdi.Yüz germe ameliyatlarıyla insanlar birkaç saat içinde onlarca yıl gençleşiyorlar.

Yüz Germe Cerrahisi Adayları

Birçok kişi yüz germeameliyatını sadece üst ve orta yaşlı hastalar için ayrılmış bir prosedür olarak görse de, ideal adaylar, nispeten genç yaşta olan yüz yaşlanma belirtileri gösteren insanları içerir. Adayların genel sağlık durumunun iyi olması gerekir.

Yüz germe işlemi cildi kaldırmak, daha sıkı ve pürüzsüz hale getirmek için yapılan kozmetik cerrahidir. Bu prosedür, yüzün alt yarısı ve boynun etrafındaki gevşek, sarkan cildi yok etmek için tasarlanmıştır.

Yüz Germe İşlemi Neyi İçerir?

Yüz germe işlemi genel anestezi altında yapılır. Bazen lokal anestezik ve sedasyon kullanılarak yapılabilir. Birçok farklı yüz germe türü vardır, ancak cerrah genellikle kulağınızın önünde, kulak memenizin altında ve kulağın arkasında uzanan alanlarda saç çizgisinin üzerinde kesikler atar.

Çene hattı da kaldırılıyorsa çenenin altından kesikler atar. Derideki fazlalığı keserek gerginleşmesine yardımcı olur. Yeni deriyi yeni konumuna getirmeden önce kalan cildi geriye ve yukarıya doğru çeker. Bazen yüz yağını ve dokusunu yeniden dağıtır veya bunu yüze ekler.

Morarma ve şişliği en aza indirmek için hastanın yüzünü bandajlar. Bu işlem genellikle iki ila üç saat sürer ve çoğu insanın gece boyunca hastanede kalması gerekir.

Tamamen İyileşmek Ne Kadar Sürer?

Bir yüz germe işleminden tamamen iyileşmek yaklaşık iki ila dört hafta sürer. Ameliyat izleri ile birlikte oluşan çürükler en az iki hafta boyunca görülür. İşlemin tam etkisini görmek altı ila dokuz ay kadar sürebilir. Ameliyattan sonra birkaç gün araba kullanamazsınız.

İlk iki gün boyunca duş almaktan, bandajları ıslatmaktan, en az iki hafta boyunca yorucu aktivite, sauna ve masajlardan kaçınmanız gerekir. Ayrıca, şişliği azaltmak için istirahat ederken başınızı birkaç gün yastık ile desteklemeniz gerekir. İşlemden yaklaşık bir hafta sonra dikişler çıkarılır.

İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Yüz germe ameliyatından birkaç hafta sonra çürükler, yaralar ve kızarıklıklar solmaya başlar. Altı ila dokuz ay sonra yüz germe işleminin tam etkisi görülmelidir. Her cerrahi işlemde olduğu gibi yüz germe ameliyatının da bazı yan etkileri vardır.

İşlem yaptıran kişi birkaç hafta veya ay boyunca sert, kabarık ve uyuşmuş bir yüz hissiyle gezebilir. Yanaklarda geçici morluklar oluşur. Yüz bölgesinden deri kesilip saç çizgisi hizasında birleştiği için saç çizgisi geriye doğru çekilir. Meşakkatli işlemlerden sonra zamanda geriye doğru yolculuk yapmış olursunuz.

Konsültasyon ve tedavi için Prof.Dr.Selçuk İnanlı klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

PAYLAŞIN: