Burun Estetiği Neden Yaptırılır?

Yüz bölgesi insan vücudunun en önemli bölümlerinden birisidir. Çehreyi oluşturan en önemli etkenler de yüzde bulunan uzuvlardır. Bazı kişilerde doğuştan bazı kişilerde de sonradan ortaya çıkan birtakım durumlar nedeni ile yüz bölgesinde istenmeyen görüntü şekilleri olabiliyor. Genellikle bu durum burun yapısı nedeni ile ortaya çıkıyor.

Burun yüzün önemli bir parçası olmasından dolayı burunda mevcut olan eğrilik ya da şekil bozukluğu birçok kişiyi psikolojik anlamda rahatsız ediyor. Bu nedenle böyle bir sorun yaşayan kişiler burun estetiği konusunda hizmet almak istiyorlar. Burun estetiği tam anlamı ile güzel bir yüze sahip olmak ve yüzü meydana getiren uzuvların birbiri ile uyumlu olmasını isteyen kişiler tarafından tercih ediliyor.

Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

Burun genel hatları ile kıkırdak ve kemikten oluşan solunum sistemimizin başlangıç ve önemli yapılarından birisidir. Burun içerisinde yer alan burun kemiğinin düzgün ve simetrik bir şekilde olmaması hem görüntü anlamında rahatsız edici bir durum meydana getiriyor hem de sağlıklı solunum alma imkanlarını kısıtlıyor.

Bu nedenle burun kemiğindeki eğriliklerin düzeltilerek göze hoş gelen bir burun görünümü ile sağlıklı solunum için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Tüm bu nedenlerden dolayı birçok kişi burun estetiği tekniklerine başvurarak bu sorunlardan kurtulmak istiyor.

Burun kemiğinde meydana gelen eğrilik doğuştan genetik etkenlerden dolayı olabildiği gibi yaşarken dış çevreden gelen sert cisim çarpması ve kazaya bağlı travmalardan dolayı da meydana gelebiliyor.

Burun Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Burnu meydana getiren tüm parçaların birbiri ile uygun olması burun estetiği ile sağlanıyor. Burun estetiği işlemlerinde öncelikle kişinin eğiklik şikayeti söz konusu ise burun kemiğinin düzeltilmesi için küçük çaplı bir operasyon yapılıyor.

Operasyon kısa sürse de operasyon sonrası etkenlerin tamamlanması zaman alabiliyor. Sonraki aşamada ise burun ucunun normalinden daha kalkık olması istendiğinde estetik yöntemleri uygulanarak bu istek yerine getirilebiliyor. Tüm bu imkanların yanı sıra burun inceltme yöntemleri de estetik işlemleri arasında yer alıyor.

Burun Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun üzerinde yapılacak işlemlerde dikkat edilecek birtakım unsurlar söz konusudur. Bu unsurların başında öncelikle burnun yüzün diğer parçaları ile bütünlük içerisinde olmasını sağlamaktır.

Estetik yapıldıktan sonra yüzü meydana getiren parçaların birbiri ile uyumsuz olması yapılan işlemlerin gereksiz olmasını sağlayacağından burun ile dudak, burun ile göz ve yanaklar ile aynı orantıda ve büyüklükte olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Bu nedenle uzman estetisyenler burun estetiği yaptırmak isteyen kişiler için öncelikle yüz hatlarının ölçülerini alarak en fazla ne kadar bir estetik işlemi yapılabileceği konusunda kişilere bilgi veriyor.

Bu ölçümler neticesinde yapılan işlemler ile kişileri mutlu eden operasyonlar yapılabiliyor. Estetik yöntemleri kişinin mutluluğunu sağlaması adına önemli bir işlem olduğundan bu konuda uzman kurum ve kişilerden destek almak gerekiyor.

Konsültasyon ve tedavi için Prof.Dr.Selçuk İnanlı klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

PAYLAŞIN: