Piezo Burun Estetiği

Eklenme Tarihi: 4/18/2022

Piezo burun estetiği yeni nesil teknolojik imkânlardan faydalanılarak burnun yeniden şekillendirilmesini sağlayan bir rinoplasti yöntemidir. Yumuşak dokulara, sinirlere ve damarlara zarar vermeden, ultrasonik ses dalgaları kullanılarak uygulanması ayırt edicidir. Burun ameliyatı sonrasında meydana gelebilen şişlik ve ağrıların çok daha az olacağı işlemlerden birini temsil eder.

Piezo yöntemi ile burun ameliyatı nasıl yapılır?

Piezo burun estetiği nedir ve nasıl yapılır türevi sorular ile zaman zaman karşılaşıldığından, detaylı bilgi vermek önemlidir. Piezo esasen bu uygulamada kullanılan cihazın ismidir. Tercih edilirliği son 10 yılda giderek artmış olan ultrasonik rinoplasti uygulamasında hem ses dalgalarının titreşimi ile kemiklere daha kolay şekilde işlem uygulanır hem de bu süreçte kemik etrafındaki kıkırdak, kas, sinir ve dokular zarar görmez. Burun içerisindeki dokuların zarar görmemesi yoğun şekilde morluk ve ödem oluşmasını önler, böylece kişiler daha kısa sürede gündelik hayatına geri dönebilir. Geleneksel yöntemlerde kullanılan çekiç ve keski gibi medikal malzemelere Piezo cerrahi operasyon sürecinde yer verilmemesi, bu tekniği ilgi çekici kılar. 

Piezo burun estetiği avantajları nelerdir?

Piezo rinoplastik uygulamaları yeni teknolojilerden güç alır. Burun çevresine yoğun işlem uygulanmaması ve milimetrik hesaplamalar üzerinden yapılması dolayısı ile daha güvenilirdir. Kırıcı tıbbi malzemeler yerine ultrasonik ses frekanslarının kullanımı burna daha estetik ve düzgün şekil verilmesini sağlamaktadır. Operasyon sırasında daha az kanama olur ve işlem sonrasında ağrı çok daha azdır. Bu ise hasta açısından sürecin daha rahat olmasını sağlar.

Piezo rinoplastiyi kimler tercih edebilir?

Burun estetik operasyonlarının sıklıkla şekil düzeltme için tercih edildiği bir gerçek. Bununla birlikte burun fonksiyonlarının bozulduğu durumlarda da uygulandığı söylenebilir. Piezo burun estetiği fiyatları ise hem operasyon türüne hem de kişinin medikal öyküsü, fiziksel yapısı gibi belirleyenlere göre değişkenlik gösterebilir. Piezo cihazı ile yapılan ultrasonik rinoplasti aşağıdaki durumlarda rahatlıkla yapılabilir:

  • Şekil probleminden kaynaklı nefes alma güçlüklerinin giderilmesi.
  • Dar, geniş ve kemerli burnun düzeltilmesi.
  • Burun ucunun istenilen şekle kavuşturulması.
  • Sol veya sağ yöne doğru olan çarpık burun yapısının düzeltilmesi.
  • Kaza, darbe gibi nedenlerden ötürü oluşan şekil bozukluğu ve işlev kaybının giderilmesi.

Piezo burun estetiği süreci nasıl ilerler?

Burun estetiği süreçleri özelinde ve tüm operasyonlar genelinde zaruri olan, uzman doktor, nitelikli ekip ve modern koşullardır. İlk olarak, kişinin operasyona uygunluğu değerlendirilir. Yöntem anestezi altında uygulanacağından kan tahlili ve EKG gibi testlerin istenmesi de olasıdır. İşlem, açık rinoplasti ile gerçekleştirilir. Yüksek hızlı ses dalgalarının titreşimiyle kemik doku kesilir. Daha önce de belirtildiği gibi, kemik etrafındaki yumuşak doku zarar görmez. Ameliyat ortalama 4-5 saat sürer. Piezo burun estetiği sonrası hastalar bir sonraki gün taburcu edilir ve birkaç gün içerisinde günlük hayata döner. Ameliyat sonrası gerekli kontrollerin yapılması ve doktorların tavsiyelerine uyulması daha rahat ve sorunsuz bir süreç vadeder.

 

 

 

 

PAYLAŞIN: