Burun Estetiği Nedir?

Son yıllarda burun estetiği yaptıranların sayısı hızla artıyor. Ülkemizde son derece gelişmiş olan estetik sektörü yurt dışından da binlerce hastanın sorunlarını çözmesine yardımcı oluyor.

Yüzün tam ortasında bulunan burunda kalıcı bir değişiklik yapmak insanlar için her zaman korkutucu olmuştur. Estetik yaptırmadan önce ameliyatla ilgili araştırma yapan kişiler, burun estetiği hakkında her bir detaya ulaşmak istiyor.

Herkes İstediği Burnu Yaptırabilir Mi?

Burun estetiği burnun çeşitli yönlerini yeniden şekillendirebilir. Bu, yüzünüzün diğer özelliklerine uyum sağlayan güzel ve doğal bir sonuç elde etmek için yapılır. Bu ameliyat ayrıca, burun hava yolu tıkanıklığını azaltarak nefes almayı iyileştirmek için de yapılabilir.

İyi bir doktor, hayalinizdeki burundan daha çok yüzünüze yakışan burunu hayata geçirir. Bu nedenle doktorların hastanın ihtiyaçlarına özel bir şekilde bireyselleştirilmiş bir plan, yaklaşım ve sonuç oluşturması gerekir.

İnsanlar Neden Burun Estetiği Olmak İster?

Hem kadınlar hem de erkekler tarafından rağbet gören burun estetiğinin birçok nedeni vardır. Kişinin burun ucu büyükse, sarkık veya asılı duruyorsa, geniş veya dar bir buruna sahipse, yüzü için çok küçük veya çok büyük bir burunu varsa, solunum problemi yaşıyorsa estetik ameliyat yaptırabilir.

Burun estetiği için aday olup olmadığını merak edenlerin bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. En iyi adaylar, 16 yaşın üzerinde ve sigara içmeyenlerdir. Aday hastalar, sonucun gerçekçi beklentileriyle birlikte görünüm ve nefes alma ile ilgili makul şikayette bulunmalıdır. Arzu edilen yüz armonisi ve nazal inceltme arzu edilir. Mükemmelliği arayanlar muhtemelen iyi cerrahi aday değillerdir.

Sonucu Beğenip Beğenmeyeceğinizi Nasıl Bilebilirsiniz?

Hem hastanın mevcut burnunu inceleyen hem de cerrahi simülasyonu gerçek zamanlı olarak değerlendiren en yeni 3D görüntüleme teknolojisine sahip olan sağlık merkezlerinin tercih edilmesi gerekir. Ancak, insan vücudu karmaşıktır ve herkes farklı şekilde iyileşir. Cerrahi sonucu garanti etmenin yolu yoktur.

Hedeflerin ve arzuların açık iletişimine odaklanan sağlık merkezleri hasta ve cerrahın işlem yapmadan önce aynı planla aynı sayfada olmasını sağlamak için gereken özeni göstermelidir. Burun estetiğinin sonuçları yaşlanma ile birlikte ortaya çıkabilecek bazı hafif değişimler olsa da genel sonuç hayatınızın geri kalanında dayanabilir!

Ameliyat Sonrası Solunum Düzelir Mi?

Burun estetiği sonrası solunum problemleri veya hava yolu tıkanıklığı usulüne uygun olarak not incelenecektir. Hava yolu tıkanıklığının bir bileşeni olan vakaların çoğunda hedefleriniz temel olarak kozmetik değişikliklere odaklanmış olsa bile nefes alma işleminiz daha sonra artacaktır. Bunun nedeni, uyumlu ve güzel bir sonuç elde etmek için burun çerçevesini yeniden şekillendirerek ve güçlendirerek, doktorunuzun iç burun hava yolunuzun uygun mimarisini yeniden yaratması sayesinde mümkün hale gelir.

Burun estetiği ameliyatı genelde 2-3 saat sürer. Ameliyat süresi doktorun maharetine ve hastanın burnuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ameliyat süresi uzayıp kısalabilir.

Konsültasyon ve tedavi için Prof.Dr.Selçuk İnanlı klinik ile iletişime geçebilirsiniz.

PAYLAŞIN: